מאמר אורח – הפילוסופיה של הונה

מאת: סרג' קהילי קינג

ככל שזה חשוב שתהיה לנו פילוסופיית חיים, לא פחות חשוב שיהיו לנו קווים מנחים לגבי יישום הפילוסופיה הזאת ביומיום. אשתף אתכם ב"תבנית" בה אני משתמש כל בוקר, בהתאם להונה, כדי להזכיר לעצמי את הפילוסופיה שלי, לטהר את מוחי, להבהיר לעצמי את מטרותיי, לייצב את רגשותיי ותחושותיי בהרמוניה, להרפות את גופי ולטעון אותו לקראת פעילויות היום. אני עושה זאת כל בוקר כאילו הייתי המורה של עצמי. ביום עמוס, אני מקצר, אך כשיש לי יותר פנאי, אני מאריך בזה.

היו מודעים לכך שהעולם הוא מה שאתם חושבים שהוא. כך לפי ההונה. אז תחליטו במה רצונכם להאמין היום. זה תלוי בכם. אף אחד לא מכריח אתכם לחשוב כך או אחרת. זה לגמרי תלוי בכם אם לחשוב שהעולם הוא מקום של מאבק, כאב וסכנה, או מקום של יופי, אור וקסם. אירועים חיצוניים לא מכתיבים את רגשותיכם, אך הדרך בה תפרשו את האירועים, אכן תשפיע עליכם.

היו חופשיים, כי אין מגבלות, היו חופשיים לאפשר לעצמכם לשנות דעתכם. המון אנשים מגבילים את עצמם שלא צורך, כי אינם מרגישים ראויים לאושר או להצלחה, בגלל משהו שהם עשו או לא עשו בעבר. אם זוהי הבעיה שלכם, עליכם לסלוח לעצמכם ולהמשיך הלאה, או להיות אסורים בשלשלאות אשר ליפפתם ונעלתם סביב עצמכם כאשר רק בידכם המפתח.

לא משנה מי יאמר שאין לכם זכות או אפילו שיש לכם זכות. לעולם לא תהא לכם זכות עד שתיתנו אותה לעצמכם.

היו ממוקדים, כיוון שהאנרגיה הולכת אחרי תשומת הלב, וע"י מיקוד תשומת הלב תעצימו את תשוקתכם לחיות את חייכם על פי בחירתכם. סביר שתקראו את הדברים האלה שוב, כמה פעמים, בצורות שונות, אך הסוד להעצמת תשוקתכם לחיות על פי בחירתכם הוא להתמקד ביתרונות וברווחים שיצמחו לכם מגישה זו, ולהחליט שההתנסויות האלה אכן חשובות לכם, וכי היתרונות שיופקו מכך יהיו מספיק חשובים לכם. כך המיקוד שלכם יהיה אוטומטי.

היו נוכחים כאן ועכשיו, כי עכשיו הוא רגע העוצמה, ולכן התחילו עכשיו עם איזושהי פעולה כדי להיות, לעשות או להשיג משהו שאתם רוצים. ברגע זה אינכם יכולים לעשות דבר אתמול ועכשיו אינכם יכולים לעשות מאומה מחר. אתם יכולים לפעול עכשיו. אבל "עכשיו" זוהי ארץ בלתי מוכרת לאלה המבלים זמנם במחשבות על העבר או העתיד. אין זה קל להתרכז בהווה אם אינכם רגילים בזאת, אך הדרך להתאמן היא לנשום במודעות, במודעות להתבונן בצבעים וצורות, במודעות להקשיב לצלילים שאתם שומעים, במודעות לגעת. ואז במודעות לפעול, אפילו בקטנה, בכיוון בחירתכם.

העבר והעתיד יכולים להיות מקומות מעניינים לביקור, אך אפילו אם יכולתם, לא הייתם רוצים לחיות שם.
ביתכם האמיתי הוא כאן ועכשיו.

היו מאושרים כי האהבה היא מקור העוצמה, לכן תיהנו ותכירו בטוב. אם אינכם מאושרים, הפכו עצמכם למאושרים. איך אתם יכולים להיות מאושרים כאשר כל כך הרבה דברים נוראיים מתרחשים? ובכן, דרך אחת היא "לעשות כאילו" עד שייהפך לכם הדבר לטבע, אך אני אתן לכם דרך קלה יותר, שהיא מצליחה אצלי ואצל אלפי אנשים שאימנתי. זוהי דרך עתיקה המוצאת לה ביטוי באמירה – "איזהו עשיר? – השמח בחלקו". בדרך זו תחפשו להעריך את הברכות בחייכם, הכוללות את כל החוויות החיוביות שחוויתם, גם אלה הנראות לכם קטנות. העריכו את כל המיומנויות שרכשתם, הטיולים, השיחות, הבגדים שלבשתם, כל היופי והמופלאות שאפשר לגלות בעולם שמסביבתכם, כל הדברים הטובים שאתם שומעים ורואים שאנשים אחרים עושים, וכל הדברים הטובים שברצונכם לחוות בעתיד.

איני מתכוון שתתעלמו מהדברים הרעים, אך ככל שתמלאו עצמכם בהכרת הטוב, כן יקל עליכם להתמודד עם הרע.

ביטחו בעצמכם, כי כל העוצמה באה מבפנים, לכן תמיד האמינו בעצמכם. אינכם יכולים לסמוך על האנשים שתמיד ימלאו את רצונכם, כיוון שיש לאחרים עדיפויות ותוכניות משלהם. אינכם יכולים להאמין שהעולם תמיד יהיה כפי שהייתם רוצים שיהיה, כיוון שיש כל כך הרבה בעיות והשפעות הפועלים בשטח, אך תמיד תוכלו, על ידי עוצמתכם הפנימית, לשנות את אשר ביכולתכם לשנות, להסתגל כשאין ביכולתכם לשנות, ולהעצים את היכולת שלכם על ידי לימוד ואימון.

פעם ראיתי מלח בלב ים עם שלט על סירתו שאומר: "אינך יכול לשלוט ברוח, אך תוכל תמיד לכוון את המפרש".

שימרו על רוח חיובית, כי ביעילות נבחנת ההצלחה. לכן צפו תמיד להצלחה. יש אנשים המאמינים שכדאי להתכונן לגרוע מכל, כדי להימנע מהפתעות בלתי רצויות. בגישה זו אני מוצא שתי בעיות, האחת, שהם בכל זאת מופתעים לרעה, והשנייה, שכמעט לעולם אינם מופתעים לטובה. אנשים אחרים נמנעים מאופטימיות כי הם פוחדים להתאכזב.

בואו ונבדוק גישה זו. האכזבה היא חוסר שביעות רצון מהתוצאה. אז האנשים האלה אינם מתכננים להצליח כיוון שהתוכניות עלולות להיכשל ואז הם יתאכזבו, והם כל כך חוששים מההרגשה הרעה שהם מעדיפים להימנע מההרגשה הטובה. משהו בצורת החשיבה הזאת חומק מהבנתי. נכון, התוכניות לא תמיד עולות כפי שהיינו רוצים ואתם יכולים להחליט להרגיש רע. אז מה?

אם עדיין אתם רוצים להיות יעילים, נסו משהו אחר או התחילו מההתחלה. אביא לכם ציטטה מסרג' קהילי קינג: "אנשים אינם נכשלים, תוכניות נכשלות. אנשים מוותרים או יוצרים תוכניות חדשות".


דוא"ל*

לא אשתף את המייל שלך עם אף אחד,
מבטיחה. קריסטינה בר סלע