למי שייך האושר שלך?

מאת – ד"ר סרג' קהילי קינג

 

לא מזמן, מצאתי את עצמי מאד לא מאושר בגלל משהו שעשה מישהו. ככל שהפכתי פחות ופחות מאושר,   הזכרתי לעצמי שהאושר הוא בחירה, וכמובן שמיד התחלתי להשתמש בטכניקות של HUNA כדי לחזור       ולהיות מאושר  (במיוחד טכניקות DMT, מחילה ומתן רשות).
הבעיה הייתה, שבמקרה זה, הם לא פעלו כמו שציפיתי. אמנם הם סיפקו הקלה מהמתח והפיגו את הכעס,
אך בכל זאת עדיין לא הייתי מאושר.

ואז, התחלתי לחשוב על העדר האושר עצמו. כמובן, שהיה פה ביטוי של "התנגדות" מצידי, אך התנגדות למה? חווית העדר האושר הראשונה שלי נגרמה על ידי התנגדותי וכעסי על מה שמישהו אחר עשה, אך לאחר התרגול שעשיתי עדיין הרגשתי דיכאון כלשהו. אני יודע שדיכאון קשור לתחושות של חוסר שליטה, אך ויתרתי כבר על השליטה באדם שכעסתי עליו, אז מה, אם כן, הייתה הבעיה שלי?

בסופו של דבר, הבנתי שזה קשור לתחושה של אי שביעות רצון מכל מיני דברים שמתרחשים בעולם, כלומר, דברים שלא לרוחי ושהרגשתי שאין ביכולתי לשנותם.

שאלתי את עצמי – מדוע עלי להרגיש לא טוב בקשר לדברים שאין ביכולתי לשנותם? ואז הבנתי שנפלתי לתוך אחת המלכודות הישנות ביותר של אובדן אושר בעולם. אני הפכתי את האושר שלי לתלוי בהתנהגותם של אנשים אחרים. למעשה, הפכתי אותם לבעלים של האושר שלי, כאילו שבהם תלויה מנת האושר שלי – חלוקתה או מניעתה ממני. האושר שלי, אם כן, כבר לא היה בידי. לא אני הייתי הבעלים שלו, לא בי היה תלוי הדבר.

ובכן, בהיותי מי שאני, לא יכולתי לאפשר למצב כזה להמשיך ולהתקיים, ובכל זאת הופתעתי עד כמה קשה היה לי לחדש את הבעלות על האושר שלי.

 המודעות למה שאפשרתי שיקרה לי עזרה לי כמובן מאוד, אך הקטע הקשה היה לאמן את עצמי להיות מאושר ללא תלות באנשים, מקומות, תנאים ומאורעות.

 הייתי מופתע לגלות עד כמה האושר שלי היה תלוי בדברים קטנים כמו מזג האוויר, עניינים שקשורים בהכנת האוכל, החדשות, הטונים של הקולות שמסביבי, הפעילות התקינה של המכונות והמחשבים, חשבונות לתשלום, חשבון הבנק, אם מה שאני זקוק לו בזמן מסוים מצוי או לא, אם האנשים בסביבתי שמחים או לא, ועוד, ועוד, ועוד.

 בקיצור, האושר שלי נשלט לא רק על ידי אדם אחד, אלא על ידי המון דברים. אם להשתמש במטפורה מעולם העסקים, האושר שלי היה בבעלות של אופי בעלי מניות.

 ואם להמשיך במטפורה, אני הולך "לקנות" את כל המניות הללו. המטרה שלי היא ליצור חברה שבה אני הוא הבעלים של כל מניות האושר שלי, שבה אני הוא המחליט אם אני מרגיש מאושר או לא.

 זהו תהליך, כיוון שכל יום אני מגלה בעלי מניות אשר לא ידעתי על קיומם (וקל לגלותם כי "הם גורמים לי" להרגיש לא מאושר).

 ובכל זאת, אני אכן מתכוון להשיג את קניית אושרי בחזרה.

אני אכן אהיה הבעלים היחיד של האושר שלי.

ומה איתך?

 

 


דוא"ל*

לא אשתף את המייל שלך עם אף אחד,
מבטיחה. קריסטינה בר סלע